TK13A65U(STA4,Q,M) har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Toshiba Semiconductor and Storage
I lager: 73
Datablad
Similar
I lager: 40
Datablad
Similar
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
I lager: 149
Infineon Technologies
I lager: 500
Rochester Electronics, LLC
I lager: 450
Rohm Semiconductor
I lager: 325
Vishay Siliconix
I lager: 0
Vishay Siliconix
I lager: 870
I lager: 0
STMicroelectronics
I lager: 867
STMicroelectronics
I lager: 761
I lager: 74
N-kanal 650 V 13 A (Ta) 40W (Tc) Genomgående hål TO-220SIS
TK13A65U(STA4,Q,M)
DigiKeys produktnummer
TK13A65U(STA4QM)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TK13A65U(STA4,Q,M)
Beskrivning
MOSFET N-CH 650V 13A TO220SIS
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
5V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
17 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±30V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
950 pF @ 10 V
Artikelstatus
Föråldrad
Effektförlust (max)
40W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
650 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220SIS
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
380mOhm vid 6,5A, 10V