IPAW60R360P7SXKSA1 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
I lager: 149
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 910
Datablad
Toshiba Semiconductor and Storage
I lager: 112
I lager: 37
Parametrisk ekvivalent
Rochester Electronics, LLC
I lager: 450
N-kanal 650 V 9 A (Tc) 22W (Tc) Genomgående hål PG-TO220 fullpack
TO-220-3-Full-Pack
IPAW60R360P7SXKSA1
DigiKeys produktnummer
IPAW60R360P7SXKSA1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IPAW60R360P7SXKSA1
Beskrivning
MOSFET N-CH 650V 9A TO220
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 140µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
13 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±30V
Förpackning
Rör
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
555 pF @ 400 V
Artikelstatus
Föråldrad
Effektförlust (max)
22W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
650 V
Leverantörens enhetsförpackning
PG-TO220 fullpack
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
360mOhm vid 2,7A, 10V