TK10A60W,S4VX
DigiKeys produktnummer
TK10A60WS4VX-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TK10A60W,S4VX
Beskrivning
MOSFET N-CH 600V 9.7A TO220SIS
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 600 V 9,7 A (Ta) 30W (Tc) Genomgående hål TO-220SIS
EDA-/CAD-modeller
TK10A60W,S4VX Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
3,7V vid 500µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
20 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±30V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
700 pF @ 300 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
30W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
600 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220SIS
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
380mOhm vid 4,9A, 10V