STF11NM80
DigiKeys produktnummer
497-4338-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
STF11NM80
Beskrivning
MOSFET N-CH 800V 11A TO220FP
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 800 V 11 A (Tc) 35W (Tc) Genomgående hål TO-220FP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
STF11NM80 Modeller
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
5V vid 250µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
43.6 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±30V
Förpackning
Rör
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1630 pF @ 25 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
35W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Genomgående hål
Drain till source-spänning (Vdss)
800 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220FP
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
400mOhm vid 5,5A, 10V