TK380A65Y,S4X
DigiKeys produktnummer
264-TK380A65YS4X-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TK380A65Y,S4X
Beskrivning
X35 PB-F POWER MOSFET TRANSISTOR
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 650 V 9,7 A (Tc) 30W (Tc) Genomgående hål TO-220SIS
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 360µA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
20 nC @ 10 V
Förpackning
Rör
Vgs (Max)
±30V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
590 pF @ 300 V
FET-typ
Effektförlust (max)
30W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
150°C
Drain till source-spänning (Vdss)
650 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220SIS
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
380mOhm vid 4,9A, 10V