RTE24005 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
TE Connectivity
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
TE Connectivity
I lager: 0
Datablad
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Ny produkt
Bilden för RTE24005 är inte tillgänglig
RTE24005
DigiKeys produktnummer
1111-RTE24005-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RTE24005
Beskrivning
RTE24005
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 5VDC Spiral Genomgående hål
EDA-/CAD-modeller
RTE24005 Modeller
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillv.
Tätningsklassning
Tätad - fullt
Serie
Spiralisolering
Klass F
Förpackning
Box
Aktiveringsnivå spänning
3,5VDC
Artikelstatus
Aktiv
Frigöringsnivå spänning
0,5VDC
Monteringstyp
Drifttid
8 ms
Spolspänning
Frånslagstid
6 ms
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktklassning (ström)
8 A
Kontaktmaterial
Silvernickel (AgNi)
Switchspänning
400VAC - Max..
Godkännande myndighet
CQC, CSA, cURus, VDE
Last - Max. switchning
3200VA
Relätyp
Spolström
80.6 mA
Spolresistans
62 Ohms