T92S11D12-24
DigiKeys produktnummer
PB352-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T92S11D12-24
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPDT 30A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 24VDC Spiral Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T92S11D12-24 Modeller
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillv.
Tätningsklassning
Tätad - fullt
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontaktklassning (ström)
30 A
Switchspänning
600VAC - Max..
Spolström
70.8 mA
Spolresistans
350 Ohms