T92S7D12-24
DigiKeys produktnummer
PB482-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T92S7D12-24
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPST-NO (2 Form A) 24VDC Spiral Genomgående hål
Kategori
Termineringstyp
PC-stift
Tillv.
Tätningsklassning
Tätad - fullt
Serie
Spiralisolering
Klass F
Förpackning
Bulk
Aktiveringsnivå spänning
18VDC
Artikelstatus
Aktiv
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Monteringstyp
Drifttid
15 ms
Spolspänning
Frånslagstid
15 ms
Kontaktform
DPST-NO (2 Form A)
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontaktklassning (ström)
30 A
Kontaktmaterial
Silverkadmiumoxid (AgCdO)
Switchspänning
600VAC - Max..
Godkännande myndighet
CSA, TUV, UL, UR, VDE
Last - Max. switchning
18 000VA
Relätyp
Spolström
70.8 mA
Spolresistans
350 Ohms