PD90XB57
DigiKeys produktnummer
A104329-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PD90XB57
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPST 90A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPST-NO (DM) (1 Form X) 24VDC Spiral Chassimontering
Kategori
Spoltyp
Ej låsande
Tillv.
Termineringstyp
Stift
Serie
Aktiveringsnivå spänning
19,5VDC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
1,4VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
35 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
10 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktform
SPST-NO (DM) (1 Form X)
Relätyp
Kontaktklassning (ström)
90 A
Spolresistans
76 Ohms
Spolström
316 mA