65801-022LF
DigiKeys produktnummer
609-5840-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
65801-022LF
Beskrivning
CONN FFC FPC RCPT 22POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
22 positioner FFC, FPC kontakter Uttag 0,100" (2,54mm) Frihängande (i serie)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
65801-022LF Modeller
Kategori
Kontaktmaterial
Kopparnickellegering
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Kontaktytbehandling
Tenn
Serie
Höljesmaterial
Termoplast
Förpackning
Tråg
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Artikelstatus
Aktiv
Spänningsvärde
500V
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Arbetstemperatur
-65°C-105°C
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdons-/kontakttyp
Uttag
Strömklassning (Ampere)
2A
Antal positioner
22
Kontaktyta, tjocklek
100,0µin (2,54µm)
Stigning
0,100" (2,54mm)
Höljesfärg
Blue
Terminering
IDC
Styrdonsfärg
Svart
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm, 0,33mm