J1MSPD-12XL är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
J1MSPD-12XL
DigiKeys produktnummer
J1MSPD-12XL-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
J1MSPD-12XL
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPDT 1A 12V
Kategori
Egenskaper
Diod
Aktiveringsnivå spänning
7VDC
Frigöringsnivå spänning
0,63VDC
Spolspänning
12VDC
Frånslagstid
7.5 ms
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Kontaktklassning (ström)
1 A
Switchspänning
115VAC, 28VDC - Max..
Last - Max. switchning
115VA, 28W
Spolresistans
1025 Ohms
Spolström
11.7 mA