DRB480241
DRB480241
TDK-Lambda DRB Series
DRB480-24-1
DigiKeys produktnummer
285-DRB480-24-1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DRB480-24-1
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 480W
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 20A
EDA-/CAD-modeller
DRB480-24-1 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
480W
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Tillämpningar
Industriell, ITE (kommersiell)
Förpackning
Bulk
Effektivitet
87%
Arbetstemperatur
-20°C-70°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, universalingång
Storlek/dimension
L 4,92" x B 3,31" x H 4,88" (125,0 x 84,0 x 124,0mm)
AC-spänning - Ingång
90-264VAC
Godkännande myndighet
CE, cULus, cURus
Spänning - utspänning 1
24V
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
20A