VEJ101M1HTR-0810S | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | VEJ101M1HTR-0810S |
Beskrivning | CAP ALUM 50V POLAR |
Tillverkarens standardleveranstid | 16 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 100 µF 50 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - SMD 2000tim vid 105°C |
Datablad | Datablad |
Kategori | Polarisering Polär |
Tillv. | Tillämpningar |
Serie | Rippelström @ låg frekvens 210 mA @ 120 Hz |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Rippelström @ hög frekvens 294 mA @ 10 kHz |
Artikelstatus Aktiv | Storlek/dimension 0,315" diam. (8,00mm) |
Kapacitans | Höjd - monterad (max) 0,413" (10,50mm) |
Tolerans ±20% | Monteringsyta vid ytmontering L 0,327" x B 0,327" (8,30 x 8,30mm) |
Spänning - märkt 50 V | Monteringstyp |
Livslängd @ temp. 2000tim vid 105°C | Inkapsling/låda Radial, kapsling - SMD |
Arbetstemperatur -55°C-105°C |