NACZ101M50V8X10.5TR15F
DigiKeys produktnummer
4988-NACZ101M50V8X10.5TR15FTR-ND - Remsa och spole (TR)
4988-NACZ101M50V8X10.5TR15FCT-ND - Remsbit (CT)
4988-NACZ101M50V8X10.5TR15FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NACZ101M50V8X10.5TR15F
Beskrivning
CAP ALUM 50V POLAR
Tillverkarens standardleveranstid
98 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF 50 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - SMD 400mOhm vid 100kHz 2000tim vid 105°C
Kategori
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Serie
Polarisering
Polär
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ hög frekvens
300 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,327" x B 0,327" (8,30 x 8,30mm)
Spänning - märkt
50 V
Monteringstyp
ESR (Equivalent Series Resistance)
400mOhm vid 100kHz