UE107M050HFKTA
DigiKeys produktnummer
3372-UE107M050HFKTATR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Aillen
Tillverkarens produktnummer
UE107M050HFKTA
Beskrivning
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF 50 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - SMD 2000tim vid 105°C
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ hög frekvens
185 mA @ 100 kHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Impedans
850 mOhms
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,402" (10,20mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,327" x B 0,327" (8,30 x 8,30mm)
Spänning - märkt
50 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - SMD
Arbetstemperatur
-55°C-105°C