VEH101M1HTR-0810S är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Surge
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Surge
I lager: 0
Datablad
Würth Elektronik
KEMET
Chemi-Con
I lager: 77
NIC Components Corp
NextGen Components
100 µF 50 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapsling - SMD 2000tim vid 105°C
VEH101M1HTR-0810S
DigiKeys produktnummer
4403-VEH101M1HTR-0810STR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VEH101M1HTR-0810S
Beskrivning
CAP ALUM 50V POLAR
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
240 mA @ 120 Hz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Rippelström @ hög frekvens
300 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
600 mOhms
Kapacitans
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,413" (10,50mm)
Spänning - märkt
50 V
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,327" x B 0,327" (8,30 x 8,30mm)
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C