1.5KE120A
DigiKeys produktnummer
497-12429-1-ND - Remsbit (CT)
497-12429-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5KE120A
Beskrivning
TVS DIODE 102VWM 212VC DO201
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
212V Klämma 47A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Genomgående hål DO-201
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
1.5KE120A Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
47A (8/20µs)
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Artikelstatus
Föråldrad
Kapacitans @ frekvens
1000pF vid 1MHz
Genomgående hål
Enkelriktade kanaler
Spänning - backspänning (typ)
102V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
114V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
212V