1.5KE120A
DigiKeys produktnummer
4878-1.5KE120ACT-ND - Remsbit (CT)
4878-1.5KE120ATB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5KE120A
Beskrivning
TVS DIODE 102VWM 165V AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
165V Klämma 9,5A Ipp TVS - dioder Genomgående hål Axiell
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
1.5KE120A Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
9,5A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Nätmatningsskydd
Nej
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
General Purpose
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-50°C-175°C (TJ)
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - backspänning (typ)
102V
Inkapsling/låda
Axiell
Spänning - genombrott (min)
114V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
165V