1.5KE120A är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 4 672
Datablad
Direkt
I lager: 1 224
Datablad
Similar
STMicroelectronics
I lager: 575
Similar
Diotec Semiconductor
Comchip Technology
YAGEO
YAGEO
Taiwan Semiconductor Corporation
165V Klämma 9,2A Ipp TVS - dioder Genomgående hål DO-201
1.5KE120A
DigiKeys produktnummer
1.5KE120ATR-ND - Remsa och spole (TR)
1.5KE120ACT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1.5KE120A
Beskrivning
TVS DIODE 102VWM 165VC DO201
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
9,2A
Tillv.
Effekt - toppuls
1500W (1,5kW)
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Genomgående hål
Enkelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
DO-201AA, DO-27, axiell
Spänning - backspänning (typ)
102V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
114V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
165V