RMCF1206FG6K19 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Stackpole Electronics Inc
I lager: 0
Datablad
Direkt
Bourns Inc.
I lager: 10 669
Datablad
Direkt
Vishay Dale
Vishay Dale
Similar
YAGEO
Similar
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
YAGEO
6.19 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Automotive AEC-Q200 Tjock film
RMCF1206FG6K19
DigiKeys produktnummer
RMCF1206FG6K19-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCF1206FG6K19
Beskrivning
RES 6.19K OHM 1% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RMCF1206FG6K19 Modeller
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)