AC1206FR-076K19L är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
YAGEO
I lager: 59 850
Datablad
Parametrisk ekvivalent
YAGEO
I lager: 0
Datablad
Direkt
KOA Speer Electronics, Inc.
Similar
Bourns Inc.
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
6.19 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) AEC-Q200, fuktbeständig Tjock film
AC1206FR-076K19L
DigiKeys produktnummer
AC1206FR-076K19L-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AC1206FR-076K19L
Beskrivning
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
AC1206FR-076K19L Modeller
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,063" (3,10 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)