RMCF1206FT6K19
DigiKeys produktnummer
RMCF1206FT6K19TR-ND - Remsa och spole (TR)
RMCF1206FT6K19CT-ND - Remsbit (CT)
RMCF1206FT6K19DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCF1206FT6K19
Beskrivning
RES 6.19K OHM 1% 1/4W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6.19 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Automotive AEC-Q200 Tjock film
EDA-/CAD-modeller
RMCF1206FT6K19 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)