EL240A5R-12
DigiKeys produktnummer
CC2132-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EL240A5R-12
Beskrivning
SSR RELAY SPST-NO 5A 24-280V
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Solid State Relä med fotokopplare (fotorelä) SPST-NO (1 Form A) Modul
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
EL240A5R-12 Modeller
Kategori
Spänning - ingång
10-14VDC
Tillv.
Spänning - last
24 V ~ 280 V
Serie
Lastström
5 A
Förpackning
Bulk
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,187"/0,250"
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-30°C-80°C