ASR-SIM240D10RW-LQ
DigiKeys produktnummer
2040-ASR-SIM240D10RW-LQ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ASR-SIM240D10RW-LQ
Beskrivning
SSR RELAY SPST-NO 10A 24-280V
Detaljerad beskrivning
Solid State Relä med fotokopplare (fotorelä) SPST-NO (1 Form A) Hockeypuck
Kategori
Spänning - ingång
4-32VDC
Tillv.
Spänning - last
24 V ~ 280 V
Serie
Lastström
10 A
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,250" (6,3mm)
Arbetstemperatur
-30°C-80°C