109BD12HC2
DigiKeys produktnummer
1688-1905-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
109BD12HC2
Beskrivning
FAN BLOWER 76X30MM 12VDC WIRE
Detaljerad beskrivning
Fläkt Fläkt 12VDC Fyrkantig/avrundad - L 76mm x H 75,5mm Kula 12,7 CFM (0,356m³/min) 3 trådledare
EDA-/CAD-modeller
109BD12HC2 Modeller
Kategori
Brus
41,5dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
4.44 W
Arbetstemperatur
-4-140°F (-20-60°C)
Storlek/dimension
Fyrkantig/avrundad - L 76mm x H 75,5mm
Vikt
0,222 lb (100,7 g)
Bredd
30,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,370A
Luftflöde
12,7 CFM (0,356m³/min)
Spänningsintervall
10,2-13,8VDC
Statiskt tryck
0,610 in H2O (151,9 Pa)
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 60°C