MJN3C-AC120
DigiKeys produktnummer
Z234-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MJN3C-AC120
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 3PDT (3 Form C) 120VAC Spiral För uttag
Kategori
Spoltyp
Ej låsande
Tillv.
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Serie
Aktiveringsnivå spänning
102VAC
Förpackning
Tråg
Drifttid
20 ms
Artikelstatus
Aktiv
Frånslagstid
10 ms
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-45°C-45°C
Spolspänning
Kontaktmaterial
Silverlegering
Kontaktform
3PDT (3 Form C)
Godkännande myndighet
CSA, UR
Kontaktklassning (ström)
10 A
Relätyp
Switchspänning
600VAC, 28VDC - Max..
Spolresistans
1.7 kOhms
Last - Max. switchning
6000VA, 280W
Basproduktens nummer
Spolström
16.7 mA