MJN3C-IN-AC120
DigiKeys produktnummer
Z10441-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MJN3C-IN-AC120
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä 3PDT (3 Form C) 120VAC Spiral För uttag
Tillv.
Egenskaper
Belyst indikator, testknapp
Serie
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Förpackning
Bulk
Aktiveringsnivå spänning
102VAC
Arbetstemperatur
-45°C-45°C
Kontaktklassning (ström)
10 A
Switchspänning
600VAC, 28VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
6000VA, 280W
Spolresistans
1.7 kOhms
Spolström
16.7 mA