UPA1E222MHD6 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Nichicon
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 708
Datablad
Uppgradering
I lager: 0
Parametrisk ekvivalent
TDK
2200 µF 25 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 5000tim vid 105°C
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor® Episode Nine: You Callin' Me?
UPA1E222MHD6
DigiKeys produktnummer
UPA1E222MHD6-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UPA1E222MHD6
Beskrivning
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
UPA1E222MHD6 Modeller
Rippelström @ låg frekvens
1.981 A @ 120 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
2.33 A @ 100 kHz
Impedans
26 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Spänning - märkt
25 V
Höjd - monterad (max)
0,866" (22,00mm)
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C