MAL215056222E3
DigiKeys produktnummer
MAL215056222E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MAL215056222E3
Beskrivning
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
9 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2200 µF 25 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 7000tim vid 105°C
Tillv.
Klassificeringar
Förpackning
Bulk
Rippelström @ låg frekvens
1.398 A @ 100 Hz
Impedans
28 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Spänning - märkt
25 V
Höjd - monterad (max)
0,866" (22,00mm)
Livslängd @ temp.
7000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C