UPA1E222MHD6TN är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Nichicon
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
TDK
I lager: 0
Datablad
2200 µF 25 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 5000tim vid 105°C
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
UPA1E222MHD6TN
DigiKeys produktnummer
493-4901-1-ND - Remsbit (CT)
493-4901-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UPA1E222MHD6TN
Beskrivning
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
UPA1E222MHD6TN Modeller
Rippelström @ låg frekvens
1.981 A @ 120 Hz
Remsa och låda (TB)
Rippelström @ hög frekvens
2.33 A @ 100 kHz
Impedans
26 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Spänning - märkt
25 V
Höjd - monterad (max)
0,866" (22,00mm)
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-105°C