B41858C5228M9 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Nichicon
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Nichicon
I lager: 0
Datablad
2200 µF 25 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 31mOhm vid 10kHz 5000tim vid 105°C
B41858C5228M9
DigiKeys produktnummer
B41858C5228M9-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
B41858C5228M9
Beskrivning
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
B41858C5228M9 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Tillv.
Polarisering
Polär
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Rippelström @ hög frekvens
2.483 A @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
29 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Spänning - märkt
25 V
Höjd - monterad (max)
0,866" (22,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
31mOhm vid 10kHz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
5000tim vid 105°C