PSMN059-150Y,115
DigiKeys produktnummer
1727-4171-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-4171-1-ND - Remsbit (CT)
1727-4171-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN059-150Y,115
Beskrivning
MOSFET N-CH 150V 43A LFPAK56
Detaljerad beskrivning
N-kanal 150 V 43 A (Tc) 113W (Tc) Ytmontering LFPAK56, Power-SO8
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
27.9 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1529 pF @ 30 V
FET-typ
Effektförlust (max)
113W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
150 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK56, Power-SO8
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
59mOhm vid 12A, 10V