PSMN020-100YS,115
DigiKeys produktnummer
1727-4286-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-4286-1-ND - Remsbit (CT)
1727-4286-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN020-100YS,115
Beskrivning
MOSFET N-CH 100V 43A LFPAK56
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 43 A (Tc) 106W (Tc) Ytmontering LFPAK56, Power-SO8
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
41 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
2210 pF @ 50 V
FET-typ
Effektförlust (max)
106W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK56, Power-SO8
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
20,5mOhm vid 15A, 10V