PSMN012-100YS,115
DigiKeys produktnummer
1727-4289-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-4289-1-ND - Remsbit (CT)
1727-4289-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN012-100YS,115
Beskrivning
MOSFET N-CH 100V 60A LFPAK56
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 100 V 60 A (Tc) 130W (Tc) Ytmontering LFPAK56, Power-SO8
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
64 nC @ 10 V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Artikelstatus
Aktiv
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
3500 pF @ 50 V
FET-typ
Effektförlust (max)
130W (Tc)
Teknologi
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Drain till source-spänning (Vdss)
100 V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK56, Power-SO8
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Inkapsling/låda
Rds On (max) @ Id, Vgs
12mOhm vid 15A, 10V