PSMN102-200Y,115
DigiKeys produktnummer
1727-5227-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-5227-1-ND - Remsbit (CT)
1727-5227-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PSMN102-200Y,115
Beskrivning
MOSFET N-CH 200V 21.5A LFPAK56
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
N-kanal 200 V 21,5 A (Tc) 113W (Tc) Ytmontering LFPAK56, Power-SO8
Kategori
Vgs(th) (Max) @ Id
4V vid 1mA
Tillv.
Gateladdning (Qg) (Max) @ Vgs
30.7 nC @ 10 V
Serie
Vgs (Max)
±20V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångskapacitans (Ciss) (Max) @ Vds
1568 pF @ 30 V
Artikelstatus
Aktiv
Effektförlust (max)
113W (Tc)
FET-typ
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstyp
Ytmontering
Drain till source-spänning (Vdss)
200 V
Leverantörens enhetsförpackning
LFPAK56, Power-SO8
Ström - kontinuerlig drain (Id) @ 25°C
Inkapsling/låda
Drivspänning (max Rds On, min. Rds On)
10V
Basproduktens nummer
Rds On (max) @ Id, Vgs
102mOhm vid 12A, 10V