BZX585-C36,115
DigiKeys produktnummer
1727-BZX585-C36,115TR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX585-C36,115CT-ND - Remsbit (CT)
1727-BZX585-C36,115DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX585-C36,115
Beskrivning
DIODE ZENER 36V 300MW SOD523
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 36 V 300 mW ±5% Ytmontering SOD-523
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-523
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 25.2 V