EDZVFHT2R36B
DigiKeys produktnummer
EDZVFHT2R36BTR-ND - Remsa och spole (TR)
EDZVFHT2R36BCT-ND - Remsbit (CT)
EDZVFHT2R36BDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EDZVFHT2R36B
Beskrivning
DIODE ZENER 36V 150MW EMD2
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 36 V 150 mW ±2,5% Ytmontering EMD2
EDA-/CAD-modeller
EDZVFHT2R36B Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 27 V
Tillv.
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±2,5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
150 mW
Impedans (max) (Zzt)
300 Ohms