CZRU52C36 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Comchip Technology
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Comchip Technology
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener 36 V 150 mW ±5% Ytmontering 0603/SOD-523F
0603/SOD-523F
CZRU52C36
DigiKeys produktnummer
641-1049-2-ND - Remsa och spole (TR)
641-1049-1-ND - Remsbit (CT)
641-1049-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CZRU52C36
Beskrivning
DIODE ZENER 36V 150MW SOD523F
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CZRU52C36 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 27 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
0603/SOD-523F
Effekt - max
150 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms