CZRU52C36-HF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Comchip Technology
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Comchip Technology
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener 36 V 150 mW ±5% Ytmontering 0603/SOD-523F
CZRU52C36-HF
DigiKeys produktnummer
CZRU52C36-HF-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CZRU52C36-HF
Beskrivning
DIODE ZENER 36V 150MW SOD523F
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CZRU52C36-HF Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 27 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±5%
Effekt - max
150 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms