NHD-1.8-160128UBC3
DigiKeys produktnummer
757-NHD-1.8-160128UBC3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NHD-1.8-160128UBC3
Beskrivning
GRAPHIC DISPLAY OLED RGB 1.8"
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Displaymoduler - LCD grafiska Röd, grön, blå (RGB) OLED 1,8" (44,96mm) 160 x 128
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NHD-1.8-160128UBC3 Modeller
Kategori
Visningsområde
B 36,22 x H 29,21mm
Tillverkare
Newhaven Display Intl
Pixlar
160 x 128
Förpackning
Box
Gränssnitt
8-Bit, Parallel, SPI
Artikelstatus
Aktiv
Styrenhetstyp
SSD1353
Displaytyp
OLED
Grafikfärg
Röd, grön, blå (RGB)
Diagonal skärmstorlek
1,8" (44,96mm)