SDR-480-48
DigiKeys produktnummer
1866-1084-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SDR-480-48
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 480W
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 48V 10A
EDA-/CAD-modeller
SDR-480-48 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
10A
Effekt (Watt)
480W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Effektivitet
94%
Arbetstemperatur
-25°C-70°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, universalingång
AC-spänning - Ingång
90-264VAC
Storlek/dimension
L 5,06" x B 3,37" x H 4,93" (128,5 x 85,5 x 125,2mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
127V
Godkännande myndighet
CB, CE, cULus, TUV
DC-spänning - Ingång (Max)
370V
Spänning - utspänning 1
48V