XDR-480-48PI är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
MEAN WELL USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Ny produkt
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 48V 10A
XDR-480-48PI
DigiKeys produktnummer
1866-XDR-480-48PI-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
XDR-480-48PI
Beskrivning
O/P +48V10A
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - utgång (max)
10A
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
480W
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Bulk
Tillämpningar
ITE (kommersiell), laboratorier
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
96%
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
1
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärrstyrt tillslag/frånslag, universalingång
AC-spänning - Ingång
85-305VAC
Storlek/dimension
L 4,92" x B 1,89" (125 x 48mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
80V
Godkännande myndighet
CB, CE, cULus, DNV, EAC, TUV, UKCA, UL
DC-spänning - Ingång (Max)
431V
Standardnummer
61010-1; 62368-1
Spänning - utspänning 1
48V