SDR-120-24
DigiKeys produktnummer
1866-1079-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SDR-120-24
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 120W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 24V 5A
EDA-/CAD-modeller
SDR-120-24 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
5A
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
120W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Box
Tillämpningar
Industriell, ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Effektivitet
91%
Ingångstyp
AC eller DC
Arbetstemperatur
-25°C-70°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
1
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, universalingång
AC-spänning - Ingång
88-264VAC
Storlek/dimension
L 4,47" x B 1,57" x H 4,93" (113,5 x 40,0 x 125,2mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
124V
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, TUV
DC-spänning - Ingång (Max)
370V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Spänning - utspänning 1
24V