SDR-120-48
DigiKeys produktnummer
1866-1080-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SDR-120-48
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 120W
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 48V 2,5A
EDA-/CAD-modeller
SDR-120-48 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
2,5A
Effekt (Watt)
120W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Tillämpningar
Industriell, ITE (kommersiell)
Effektivitet
90,5%
Arbetstemperatur
-25°C-70°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, universalingång
AC-spänning - Ingång
88-264VAC
Storlek/dimension
L 4,47" x B 1,57" x H 4,93" (113,5 x 40,0 x 125,2mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
124V
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, TUV
DC-spänning - Ingång (Max)
370V
Spänning - utspänning 1
48V