EDR-120-48
DigiKeys produktnummer
1866-1442-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EDR-120-48
Beskrivning
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 120W
Detaljerad beskrivning
AC eller DC Nätaggregat för DIN-skena 1 Utgångar 48V 2,5A
Kategori
Ström - utgång (max)
2,5A
Effekt (Watt)
120W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Effektivitet
88,5%
Arbetstemperatur
-20°C-60°C (med nedstämpling)
Storlek/dimension
L 4,47" x B 1,57" x H 4,93" (113,5 x 40,0 x 125,2mm)
DC-spänning - Ingång (Min)
127V
DC-spänning - Ingång (Max)
370V
Spänning - utspänning 1
48V