TAJY686M020RNJ är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KYOCERA AVX
I lager: 1 990
Datablad
Similar
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
Similar
Vishay Sprague
Vishay Sprague
I lager: 160
I lager: 41
KEMET
I lager: 726
KEMET
I lager: 896
68 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 20 V 2917 (metrisk 7343) 900mOhm
TAJY686M020RNJ
DigiKeys produktnummer
TAJY686M020RNJ-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TAJY686M020RNJ
Beskrivning
CAP TANT 68UF 20% 20V 2917
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
TAJY686M020RNJ Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
Y
Spänning - märkt
20 V