T491X686M020AT
DigiKeys produktnummer
399-8425-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-8425-1-ND - Remsbit (CT)
399-8425-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T491X686M020AT
Beskrivning
CAP TANT 68UF 20% 20V 2917
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
68 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 20 V 2917 (metrisk 7343) 700mOhm
EDA-/CAD-modeller
T491X686M020AT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,169" (4,30mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
X
Spänning - märkt
20 V
Egenskaper
General Purpose
Typ
Formgjuten
Basproduktens nummer
ESR (Equivalent Series Resistance)
700mOhm