KGM05ACG1H270FN är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
Direkt
Johanson Dielectrics Inc.
Walsin Technology Corporation
YAGEO
KEMET
KEMET
YAGEO
27 pF ±1% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
KGM05ACG1H270FN
DigiKeys produktnummer
478-KGM05ACG1H270FNTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGM05ACG1H270FN
Beskrivning
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0402
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
KGM05ACG1H270FN Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±1%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)