LD025A270FAB2A\500
DigiKeys produktnummer
478-LD025A270FAB2A\500TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LD025A270FAB2A\500
Beskrivning
CAP CER 27PF 50V NP0 0402
Detaljerad beskrivning
27 pF ±1% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
LD025A270FAB2A\500 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±1%
Tjocklek (max)
0,022" (0,56mm)