C0402T270F5GCLTU
DigiKeys produktnummer
399-C0402T270F5GCLTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0402T270F5GCLTU
Beskrivning
CAP CER 0402
Detaljerad beskrivning
27 pF ±1% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0402T270F5GCLTU Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL
Tolerans
±1%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)